Rotamız Mutluluk
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Hizmetlerimiz /
PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ
Orjinal Resim

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Bireyler doğumlarıyla başlayan yaşam süresince, yaşadığı olaylar, aile içi ilişkiler gibi çeşitli nedenlerle kişisel ve sosyal konularda çeşitli zorluklarla karşılaşabilirler. Bu anlamda psikolojik desteğe ihtiyaç duyabilirler.

Psikolojik Danışmanlığın Amacı

Psikolojik danışmanın en temel amacı , bireyin kendini gerçekleştirilmesine yardım etmektir. Kendini gerçekleştirmekte olan bireyin taşıdığı özellikler aslında, psikolojik sağlığı yerinde olan insanda bulunması gerekli özelliklerdir.

Kendini gerçekleştiren bir insanın özelliklerinden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; Kendini gerçekleştirmekte olan insan, kim olduğunu gerçekçi bir gözle algıladığı gibi kim olabileceği hakkında daha tutarlı bir görüşe sahiptir. İnsan değerlerine saygı duyar, onları benimser ve geliştirir. Zamanı iyi kullanır, değişmeye ve yeni yaşantılara açıktır… vb..

 

Psikolojik Danışmanın Verdiği Destekler

-kişinin kendini anlaması,

-problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretmesi,

- kendine en uygun seçimleri yaparak gerçekçi kararlar alabilmesi,

- çevresiyle uyumlu ve sağlıklı bir iletişim halinde olması

Merkezimizde psikolojik danışma sürecinde alanında uzman psikolog ve psikolojik danışmanlarımız; gizlilik, güven ve kişilik haklarına saygı çerçevesinde konuşmak istediğiniz her konuda sizi yargılamadan, koşulsuz kabul ederek dinleyecek, size açık ve dürüst davranacak, karşılaştığınız sorunları çözmede size yardımcı olacaktır.


Fotoğraflar
Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon l Yazılım K7