Rotamız Mutluluk
 /  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Makaleler /
ÇOCUĞUMU OKUL ÖNCESİ DÖNEME NASIL HAZIRLARIM?

Okul öncesi eğitim, 0-6 yaş arası çocukların bilişsel, duygusal, sosyal, psiko-motor gelişimleri kapsayan oldukça önemli bir süreçtir. Bu dönemde ailelerin çocukların eğitim sürecine aktif bir şekilde dahil olması oldukça önemlidir. 


Erken çocukluk eğitimi insan yaşamının en önemli süreçlerinden birisidir. Çocuklarımızı hayata hazırlama noktasında oldukça önemli bir dönemdir. Bu dönemde çocuklarımız ne kadar deneyimle baş başa kalırsa okula ve yaşama o kadar çabuk adapte olurlar. Ailelerimiz bu noktada ellerinden geldikçe çocuğa doğru ortam, materyal ve doğru tutum sergilemelidir. 


Çocuklarımıza doğru oyun ortamları sunmak onların farklı deneyimler kazanmasına yardımcı olacaktır. Farklı deneyimler kazanan çocuk hayata daha kolay adapte olacaktır. Çocuklara farklı sosyal ortamlarda aktif olmaları içinde fırsatlar verilmelidir. Günlük hayatın içinde yaparak yaşayarak okul öncesi becerilerini kazanmalarına ve bazı durumların sonuçlarını kendilerinin bulmalarına yardımcı olunmalıdır. Çocuklarımız bizler için değerlidir. Onların hayatlarına dokunmak bizim onlar için doğru ortamlar oluşturmamızdan geçecektir. 


Atlantis Özel Eğitim ve Rehabilitasyon l Yazılım K7